کاشت ناخن

کاشت ناخن یکی از رایج ترین شیوه ها برای زیباتر شدن دست ها و فرم ناخن ها می باشد که در چند سال اخیر با استقبال زیادی مواجه گردیده است. به طوریکه روش های آن با تغییر و تحول زیادی مواجه شده و در حال حاضر با تنوع بالایی در انواع ناخن روبرو هستیم. با توجه به سوالات و ابهامات زیادی که اغلب خانم ها در مورد شیوه کاشت ناخن با آن مواجه هستند، در ادامه نگاه جامعی با آن خواهیم داشت.

 

 

کاشت ناخن

خدمات کاشت ناخن- سالن زیبایی منا صالحی

 

کاشت ناخن چیست و چه روش هایی دارد؟

به مجموعه فرآیندی که در آن با کمک ابزار و مواد مختلف پوشش جدیدی بر روی ناخن ها ایجاد شدده و سعی در رفع عیوب احتمالی موجود در ناخن و بخشیدن جلوه بهتر به آن می باشد، اصطلاحا کاشت ناخن گفته میشود.

لازم به ذکر است که برخلاف کاشت مژه و مو که در برخی از مواقع ممکن است با جراحی انجام شود، ناخن بدون جراحی و با ابزارهای متنوع در سالن و کلینیک های زیبایی کاشته و طراحی می گردد. با توجه به نوع مواد و ابزارهای به کار رفته برای کاشت، روش های مختلفی برای آن استفاده می گردد که هر یک دارای مزایا و معایب خاصی هستند. از جمله روش های به کار رفته برای این منظور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ناخن قالبی

یکی از قدیمی ترین روش ها استفاده از ناخن های قالبی می باشد. برای کاشت این گروه از ناخن ها ابتدا مواد مورد نیاز برای کاشت روی ناخن های مصنوعی تثبیت می گردد. به منظور جلوگیری از ایجاد قارچ روی ناخن، مواد ضد قارچ بر روی ناخن فرد قرار گرفته  و سپس ناخن مصنوعی بر روی آن نصب می شود.

پس از اطمینان از چسبیدن کامل ناخن، به آرامی ناخن مصنوعی خارج می گردد. لازم به ذکر است که این شیوه کاشت بخاطر هواگیری ناخن و فشاری که به انگشتان وارد می کند، کاربرد زیادی ندارد و بهتر است سایر روش ها را برای زیباتر شدن ناخن ها انتخاب نمود.

ناخن پودری

از دیگر انواع ناخن که بخاطر زیبایی ظاهری و همچنین عدم وارد کردن فشار به ناخن اصلی با استقبال زیادی مواجه گردیده است می توان به ناخن پودری اشاره نمود. برای طراحی ناخن پودری از ناخن های مصنوعی استفاده شده و به اندازه دلخواه آنها را کوتاه نموده و در نهایت بعد از قرار دادن ضد قارچ و پودرهای مخصوص روی ناخن و خشک شدن مواد، مرحله سوهان زدن انجام میشود.

ناخن ژله ای

این روش شباهت زیادی با ناخن های پودری دارد و فرآیند کاشت آن به این صورت است که، ابتدا مواد ضد قارچ روی ناخن اصلی قرار گرفته و سپس نوعی ژله مخصوص بر روی آن کشیده میشود. پس از خشک شدن مواد ژله ای در دستگاه یو وی، سوهان زدن انجام می گردد که جلوه بسیار زیبایی را به ناخن و دست ها میبخشد.

ناخن فرنچ یا گریم

از دیگر روش های بسیار عالی برای زیباتر شدن ناخن ها می توان به کاشت گریم اشاره نمود. مهم ترین گام در این روش، طراحی صدف ناخن با استفاده از پودرهای هلویی می باشد که باعث میشود عیوب ناخن اصلی تا حد زیادی پوشانده شود. سپس خط فرنچ با مواد مخصوص و رنگ روشن طراحی شده و به ترکیبی عالی دست پیدا کرد.

ناخن فیبر

برخلاف سایر انواع ناخن، در این شیوه از تیپ استفاده نمی گردد، بلکه کاشت توسط فیبرهای مخصوص انجام میشود. رشته های بسیار باریک فیبر روی ناخن قرار گرفته و پس از قرار گرفته یک لایه ژل بر روی آنها، در نهایت توسط دستگاه یو وی خشک میشود. به منظور زیباتر شدن شکل ظاهری این نوع ناخن، در آخرین گام سوهان کشی صورت می گیرد که جلوه فوق العاده زیبایی به ناخن بخشیده میشود.

از دیگر روش های کاشت ناخن می توان به کاشت بینی بومر، ماربل و دیپینگ، ژلیش و کروم اشاره نمود که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند.

کاشت ناخن

خدمات کاشت ناخن – منا صالحی

 

بیشتر بخوانیم : آمبره چیست؟

ابزار لازم برای کاشت ناخن

برای طراحی و کاشت هر یک از روش های فوق که به آن اشاره کردیم، لازم است از ابزارهای متعددی استفاده گردد تا در نهایت بهترین خروجی دریافت شود. از جمله ابزارهای مهم برای طراحی و کاشت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پودر (پودر کاشت کریستالی، پودر صورتی، پودر کاشت کاور و پودرهای کشات رنگی) و مواد ژله ای مخصوص با توجه به نوع ناخن مورد نظر
 • ضد قارچ
 • تاپ کات
 • باندر ژل
 • پرایمر کاشت
 • دستگاه اشعه UV برای ناخن های پودری
 • سوهان برقی
 • بالشتک مکنده
 • قلم
 • کاتر
 • تیپ
 • فرمر، بافر، لاک، گوشت گیر
کاشت ناخن

خدمات تخصصی کاشت ناخن- منا صالحی

بیشتر بخوانیم : آرایش عروس

آموزش کاشت ناخن

با توجه به نوع ناخن انتخابی شیوه های مختلفی را برای کاشت آن باید انجام داد اما در اغلب شیوه های کاشت لازم است چند گام و مرحله مهم اجرا گردد که عبارتند از:

 • در اولین گام لازم است لاک و مواد ژله ای و غیره روی ناخن کاملا تمیز شود. برای این منظور می توان از استون استفاده نمود.
 • با گوشت گیر و ناخن گیر و ابزارهای مانیکور، گوشت های اضافه اطراف ناخن کاملا جدا شود. تا حد امکان سعی کنید ناخن های اصلی را کوتاه کنید تا ناخن کاشته شده بهتر و محکم تر روی پایه نصب شود.
 • با سوهان برقی و ابزارهای مختلفی برای براق شدن و صاف کردن سطح روی ناخن، تمام ناهواری ها و برجستگی های روی ناخن را برطرف کنید.
 • با توجه به نوع ناخنی که انتخاب کرده اید در این مرحله گام های متفاوتی را باید طی کنید. که در بخش معرفی انوع مختلف ناخن به آنها اشاره شد. به عنوان مثال، برای ناخن های میکس، لازم است در این مرحله ابتدا مواد ضد قارچ را روی سطح ناخن کشیده و پودرهای مخصوص روی آن قرار میگیرد. پس از خشک شدن پودر، لایه هایی از ژل های مخصوص روی ناخن قرار گرفته و در نهایت برای خشک شدن کامل آن از دستگاه هایی با اشعه یو وی استفاده می گردد.

کاشت انواع ناخن در سالن زیبایی منا صالحی

سالن زیبایی منا صالحی با سالها تجربه و ارائه خدمات متنوع از قبیل آرایش عروس اروپایی، عربی و هندی، رنگ مو، اکستنشن مو، کاشت انواع ناخن را در مجموعه خدمات خود قرار داده است. برای برقراری ارتباط با این مجموعه و مشاهده نمونه کارهای آنها می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1کاشت ناخن چیست؟
به مجموعه فرآیندی که در آن با کمک ابزار و مواد مختلف پوشش جدیدی بر روی ناخن ها ایجاد شدده و سعی در رفع عیوب احتمالی موجود در ناخن و بخشیدن جلوه بهتر به آن می باشد، اصطلاحا کاشت ناخن گفته میشود.
2ناخن فرنچ یا گریم چیست؟
از دیگر روش های بسیار عالی برای زیباتر شدن ناخن ها می توان به کاشت گریم اشاره نمود. مهم ترین گام در این روش، طراحی صدف ناخن با استفاده از پودرهای هلویی می باشد که باعث میشود عیوب ناخن اصلی تا حد زیادی پوشانده شود. سپس خط فرنچ با مواد مخصوص و رنگ روشن طراحی شده و به ترکیبی عالی دست پیدا کرد.
3ابزار لازم برای کاشت ناخن چیست؟
پودر (پودر کاشت کریستالی، پودر صورتی، پودر کاشت کاور و پودرهای کشات رنگی) و مواد ژله ای مخصوص با توجه به نوع ناخن مورد نظر،ضد قارچ،تاپ کات،باندر ژل،پرایمر کاشت،دستگاه اشعه UV برای ناخن های پودری،سوهان برقی،بالشتک مکنده،قلم،کاتر،تیپ،فرمر، بافر، لاک، گوشت گیر
4ناخن فیبر چیست؟
برخلاف سایر انواع ناخن، در این شیوه از تیپ استفاده نمی گردد، بلکه کاشت توسط فیبرهای مخصوص انجام میشود. رشته های بسیار باریک فیبر روی ناخن قرار گرفته و پس از قرار گرفته یک لایه ژل بر روی آنها، در نهایت توسط دستگاه یو وی خشک میشود. به منظور زیباتر شدن شکل ظاهری این نوع ناخن، در آخرین گام سوهان کشی صورت می گیرد که جلوه فوق العاده زیبایی به ناخن بخشیده میشود.