هایلایت مو

هایلایت یا همان مش که قسمتهای از موهای شما را برجسته تر و متفاوت تر از قسمت  های دیگر مو نشان میدهد ، این کار به تخصص نیاز دارد و حتما باید یک آرایشگر حرفه ای این کار را انجام بدهد شاید به ظاهر کار ساده ای باشد اما در اصل یک کار تخصصی است و فقط یک متخصص می تواند هایلایت و مشی زیبا را به بهترین نحو انجام دهد زیرا که موی هر کس جنس و رنگ متفاوتی دارد و هایلایت و مش روی هر جنس مو متفاوت است.

فقط یک ارایشگر حرفه ای به دلیل شناختی که از جنس و نوع رنگ موها دارد و به خاطر تجربه ای که در این راه کسب کرده است میتواند یک هایلایت زیبا روی موهای شما در بیاورد و شما میتوانید خیالتان از این بابت راحت باشد و بعد از اتمام کار احساس پشیمانی نخواهید کرد .ما در سالن زیبایی مونا صالحی با به کار گیری بهترین متخصصان مو و زیبایی همه روزه آماده خدمات رسانی به مشتریان خوش سلیقه و زیبای خود هستیم.

انتخاب رنگ هایلایت برای مو، کار مشکلی است وقتی میخواهید موهای خود را هایلایت کنید آرایشگر باید به این نکته یعنی نوع و جنس مو و مهمتر از همه رنگ ریشه موی شما توجه داشته باشد .برای اینکه بتوانید هایلایتی زیبا داشته باشید بهتراست که در مورد استفاده از نوع دکلره و شماره اکسیدان دقت لازم را مبذول بدارید .

هایلایت یک نوع سایه و روشنی به موهای شما میدهد و انتخاب این سایه و روشنی کاملا بستگی به خود شما دارد اگر میخواهید هایلایتی طبیعی داشته باشید و اگر جنس موهای شما خوب است فقط کافی است یک رنگ ملایم برای هایلایت انتخاب کنید کمی روشنتر از موهای خود یا کمی تیره تر از موهای خود بسته به سلیقه تان دارد.

هایلایت مو

 

نکات ضروری قبل از انجام هایلایت مو

  1. موهایتان باید تمیز باشد  نباید عرق کرده و چرب باشد .
  2. موهایتان به هیچ گونه ماسک و ژل و یا سرم آغشته نباشد.
  3. اگر موهایتان به کوتاهی نیاز دارد حتما قبل از رنگ به آرایشگرخود اطلاع دهید.

هایلایت مو

بیشتر بخوانیم :آمبره چیست

انواع هایلایت مو

1_  هایلایت با کلاه

2_ هایلایت با  فویل

در روش کلاهی منظور این است که کلاه مخصوص مش را روی سر قرار می دهند البته با تکنیکی خاص، بعد روی این کلاه سوراخهای ریزی تعبیه شده است که تارهای نازکی از موهایتان که قصد هایلایت کردن آنها را دارید باید از این سوراخها با ظرافت خاصی بیرون آورده شوند وقتی تمام قسمت های لازم بیرون آورده شد حالا آنها را دکلره می کنند.

وقتی موها به درجه ای از روشنی دلخواه رسید مواد را از روی موها می شویند و بعد در این مرحله رنگ دلخواه تان را روی موهایتان میگذارند و به حالت رنگساژ(برای رنگساژ از اکسیدان 1% استفاده میشود) ماساژ می دهند وقتی تغییرات لازم روی موهایتان ایجاد شد رنگ را می شویند و کلاه را از سر خارج می کنند.

مدل دیگری هم در روش کلاهی است که دیگر نیازی به دکلره نمیباشد و فقط با رنگ ،موهای خارج شده از سوراخ های کلاه را 2 تا 3 درجه روشن می کنند  این رنگ باید با رنگ ریشه موهای خودتان هماهنگی داشته باشد بعد از شستن رنگ، کلاه را از سر خارج کرده موها را شسته و خشک می کنند موهای هایلایت شده در لابلای موهای دیگر جلوه خاصی به کل موهایتان میدهد .

در روش فویل، فویل به صورت مستطیلی بریده می شود بعد از اینکه موها تقسیم بندی  شد هر قسمت را به دلخواه باریک یا پهن برداشته روی فویل قرار داده می شود و دکلره روی آن مالیده می شود و فویل روی موها بسته می شود بسته به جنس و ضخامت و نازکی مو باز شدن رنگ دلکره فرق دارد.

هر نیم ساعت موهای داخل فویل چک می شود چون اگر تار موها ضعیف باشد زیاد ماندن دکلره روی مو باعث سوختن و آسیب رساندن به موها می شود پس باید مراقب بود که در زمان دکلره قدرت مو و باز شدن رنگ حتما چک شود وقتی رنگ مو به اندازه استاندارد باز شد تمام فویل ها باز میشود و موها شسته می شود و بعد رنگ  مورد نظر روی موها به صورت رنگساژ(برای رنگساژ از اکسیدان 1% استفاده میشود) گذاشته می شود (مثل یکبار شامپو زدن ) بعد هم موها کاملا شسته می شود .

برای انتخاب رنگ به چه نکاتی باید توجه شود

_ آناتومی صورت در انتخاب رنگ مو بسیار حائز اهمیت است ، افرادی که صورتی لاغر و کشیده دارند، معمولا استفاده از رنگ های سرد و روشن برایشان مناسب تر است .چون چهره شان باز تر نشان داده می شود . افردای که صورتی گرد دارند ، معمولا استفاده از رنگ  های گرم و تیره برایشان مناسب است چون چهره شان  بسته تر و کوچکتر نشان داده می شود .

_ رنگ پوست یکی دیگر از نکاتی است  که باید در انتخاب رنگ مو به آن دقت کنید بسته به سفیدی و گندمی بودن پوست صورت ،رنگ مو باید انتخاب شود . رنگ های گرم و تیره و برنز برای صورتهایی مناسب است که پوستی سفید و سرد دارند و رنگهای سرد و روشن و بور برای صورت هایی مناسب است که  پوستی تیره و گندم گون دارند .

هایلایت روشن بر روی صورت کشیده و لاغر

هایلایت مو

_ مورد دیگری که باید به آنها دقت کنید فصل های سال است شاید این سوال برایتان پیش بیاید که رنگ مو و فصل سال چه ربطی به هم دارند! باید خدمتتان عرض کنیم که هر فصلی یک آب و هوای متفاوتی دارد و این خیلی مهم است که رنگی را که انتخاب می کنید با فصل های سال هماهنگی داشته باشد .

چهار فصل سال به دو نوع آب و هوای سرد و گرم تقسیم می شود در آب و هوای گرم یعنی بهار و تابستان بهتر است از رنگهای سرد با تناژ زیتونی و دودی و یا لایت هایی با تناژهای سرد و روشن و استخوانی و رنگ های شاد استفاده کنید و اگر در فصل سرما یعنی پاییز و زمستان قصد رنگ کردن موهای خود را داشتید سعی کنید به سمت رنگهای گرم و تیره و برنز بروید ، این رنگ ها در فصل های سرد سال گرمای خاصی به صورت شما  زیبارویان خواهند داد.

هایلایت مو مناسب فصل گرم:

هایلایت مو

بیشتر بخوانیم :اکستنشن مو

هایلایت مو مناسب فصل سرد:

 

هایلایت مو

هایلایت قهوه ای

سوالات متداول

1هایلایت مو چیست؟
هایلایت یا همان مش که قسمتهای از موهای شما را برجسته تر و متفاوت تر از قسمت  های دیگر مو نشان میدهد ، این کار به تخصص نیاز دارد و حتما باید یک آرایشگر حرفه ای این کار را انجام بدهد
2چه نکاتی را قبل از انجام هایلایت مو باید رعایت کرد؟

  1. موهایتان باید تمیز باشد  نباید عرق کرده و چرب باشد .
  2. موهایتان به هیچ گونه ماسک و ژل و یا سرم آغشته نباشد.
  3. اگر موهایتان به کوتاهی نیاز دارد حتما قبل از رنگ به آرایشگرخود اطلاع دهید.

3انواع هایلایت مو به چه صورت است؟
به دو صورت کلاهی و فویلی
4چه هایلایتی مناسب فصل های گرم و سرد است؟
در آب و هوای گرم یعنی بهار و تابستان بهتر است از رنگهای سرد با تناژ زیتونی و دودی و یا لایت هایی با تناژهای سرد و روشن و استخوانی و رنگ های شاد استفاده کنید و اگر در فصل سرما یعنی پاییز و زمستان قصد رنگ کردن موهای خود را داشتید سعی کنید به سمت رنگهای گرم و تیره و برنز بروید ، این رنگ ها در فصل های سرد سال گرمای خاصی به صورت شما  زیبارویان خواهند داد.