اکستنشن مو

اکستنشن چیست؟

اگر موهای کوتاه و یا موهای کم پشتی دارید کافی است با اکستنشن مو ، موهای بلند تر و پر پشت تری برای خود ایجاد کنید . این موهای جادویی به شما ظاهری متفاوت تر و زیبا خواهد داد.

هر فردی علاقه مند است که موهای پر پشت و زیبایی داشته باشد و همانطور که همه می دانید مو در ظاهر شخص تاثیرات  چشمگیری دارد.

بعضی از خانمها که موهای کوتاهی دارند و زمان و همچنین تحمل کافی برای بلند شدن طبیعی مو های خود را ندارند ،خیلی راحت و بدون دردسر میتوانند با اکستنشن مو خود به هر اندازه و هر شکل و هر رنگی که بخواهند در عرض یک روز استایل موهای خود را تغییر داده و ماهها و سالها برای بلند شدن موهایشان انتظار نکشند.

از آنجایی که مو های پر پشت در زیبایی افراد خیلی تاثیرگذار است ،افرادی که دارای مو های کم پشت و بی جان هستند میتوانند با انجام یک اکستنشن مو مناسب حجم کافی را به مو های خود برگردانده و زیباتر شوند. ما در سالن زیبایی مونا صالحی با به کار گیری متخصصین این امر در تلاشیم تا آنچه که باعث رضایت شماست را به شما هدیه ببخشیم.

تا اینجا توضیح داشتیم بر اینکه اکستنشن چیست و برای چه کسانی لازم و مناسب بوده و حالا در این مرحله ممکن است برای شما عزیزان یک سوال مهم پیش بیاید!

اکستنشن مو

 

 1. آیا اکستنشن کردن به مو و پوست سر ما آسیبی میرساند ؟

  درجواب باید گفت در صورتی که از موهای طبیعی برای اکستنشن کردن استفاده کنید هیچ آسیبی به موها و پوست سر شما نخواهد رسید.

  انواع اکستنشن :

  1. اکستنشن طبیعی
  2. اکستنشن مصنوعی

اکستنشن طبیعی 

منظور از اکستنشن طبیعی همان موهای طبیعی انسان است ،استفاده از مو های کوتاه شده افرادی که علاقه ای به مو های بلند ندارند. تجارت موهای طبیعی بیشتر از کشور هند بوده همانطور که می دانید خانمهای هندی موهای بلند و سالمی دارند.

موهای طبیعی وقتی در بین موهای شما اکستنشن می شود اصلا قابل تشخیص نیستند و حالت طبیعی مو را به هم نمی ریزند و خیلی سبک و راحت در لابلای موهای شما قرار می گیرند  و تضمین میکنیم هیچ سنگینی در سر خود احساس نخواهید کرد.

حتی میتوانید هنگامی که قصد رنگ کردن موهای خود را دارید موهای اکستنشن شده را هم به راحتی رنگ و مش و هایلایت کنید و موهایی زیبا و یکدست داشته باشید، استفاده از سشوار و اتوی مو در موهای طبیعی راحت تر است و بسیار زیبا همراه موهای خودتان حالت می گیرد  چون موهای خودتان رشد طبیعی خود را خواهند داشت امکان اینکه موهای اکستنشن شده کمی جابجا شود و یا شل شود هست  ولی ترجیحا بهتر است هر 3 تا 6 ماه برای ترمیم و چک کردن به آرایشگر خود مراجعه کنید .

اکستنشن مو

 

اکستنشن مصنوعی 

منظور از اکستنشن مصنوعی، موهای مصنوعی است که از مواد غیر طبیعی و نایلون تولید می شود.استفاده از موهای طبیعی بسیارمناسب  است ولی متاسفانه چون قیمت گرانتری نسبت به موی مصنوعی دارد اکثرا ترجیح می دهند از موهای مصنوعی استفاده کنند .

استفاده از موهای مصنوعی بخاطر هزینه مناسبی که دارد طرفداران بیشتری دارد ولی ممکن است آن کارایی و آن زیبایی را که موهای طبیعی دارند را نداشته باشد.موهای مصنوعی بخاطر جنسشان برق خاصی دارند و وقتی در بین موها اکستنشن  می شوند خیلی زیاد خود نمایی می کنند و با موهای شما یکدست نمیشوند.

در استفاده از موهای مصنوعی باید دقت لازم  را داشته باشید که نسبت موی خود را در نظر بگیرید از نظر  حجم و بلندی مو بعد به مقدار مناسب اکستنشن مو انجام دهید. چراکه اگر زیادتر از حد معمول بلند باشد یا تعداد بیشتری لابلای موها قرار بگیرد باعث سنگینی سر می شود هم به موهایتان آسیب میرساند هم به پوست سرتان و باعث فشار و اذیت و آزار شما می شوند و حتی در بعضی مواقع باعث ریزش موهای شما می شوند. زمان ترمیم و چک اکستنشن موهای مصنوعی حدود 3 تا 4 ماه است زیر نظر متخصص و آرایشگر خود حتما این کار را انجام دهید .

بیشتر بخوانیم :هایلایت مو چیست؟

مزایا و معایب اکستنشن کردن مو :

مزایای اکستنشن موهای طبیعی  :

_  باعث زیبایی و پر پشت شدن و بلند تر شدن موهای شما می شود .

_ حالت پذیری و رنگ پذیری بیشتر و بهتری دارند .

_ به مراقب زیادی نیاز ندارند .

_ نسبت به نوع مصنوعی دوام بیشتری دارند .

معایب  اکستنشن موهای طبیعی :

_ گرانتر از نوع مصنوعی آن است .

 

مزایای اکستنشن موهای مصنوعی :

_ ارزانتر از نوع طبیعی آن است.

معایب اکستنشن موهای مصنوعی :

_  حالت پذیری و رنگ پذیری ندارند و رنگشان ثابت است.

_ به مراقب زیادی نیاز دارند.

_ دوام کمتری دارند.

_ در برابر سشوار و اتوی مو واکنش نشان میدهند ممکن است باعث آب شدن و آسیب دیدگی شوند.

روش های نصب اکستنشن مو در خانه یا سالن زیبایی:

به چند روش اکستنشن روی سر نصب می شود:

 • اکستنشن مو با گیره
 • اکستنشن مو با بافت
 • اکستنشن مو با رینگ
 • اکستنشن مو با چسب و لیزر
 • اکستنشن مو با دوخت

اکستنشن های دائمی و نیمه دائمی  را هیچگاه خودتان باز نکنید و حتما  برای باز کردن آنها از متخصص کمک بگیرید .

 

 

اکستنشن مو

اکستنشن مو

بیشتر بخوانیم: آرایش عروس

نکاتی که باید قبل از انجام اکستنشن به آنها دقت کنید :

_ موها باید تمیز باشد، چرب نباشد یا مواد آرایشی مثل ماسک و یا ژل روی موها نباشد یک روز قبل از انجام اکستنشن مو های خود را با یک شامپو مناسب بشویید.

_ موهای شما باید حد اقل 7 تا 10 سانتی متر بلند باشد که بتوانید اکستنشن روی آنها نصب کنید

_ قبل از انجام اکستنشن برای اینکه مویی که قرار است به عنوان اکستنشن استفاده شود دقیقا همرنگ موهای شما باشد باید مقداری از موهای خود را در اختیار آرایشگر بگذارید تا او بتواند طبق آن رنگ اکستنشن شما را انتخاب کند.

مراقبتها و نکاتی که بعد از اکستنشن مو باید رعایت کنید :

_ قبل از شستن موها آنها را شانه بزنید تا اگر گره ای در آنها است باز شود و بعد با شامپو مخصوص ( شامپوهایی که حاوی سولفات الکل نباشند و هیدراته باشند ) موهای خود را به آرامی بشویید.

_هیچگاه موهای اکستنشن شده را  چنگ نزنید به آرامی ماساژ دهید تا شامپو کاملا پاک شود البته توجه داشته باشید که تا پنج روز بعد از اکستنشن موهای خود را نشویید تا اکستنشن حسابی روی موهای شما ثابت شود ، اگر در این پنج روز در سر خود احساس خارش داشتید از اسپری های مرطوب کننده استفاده کنید.

_در زمان شستن همه موها را یکباره زیر دوش نگیرید از پشت و به آهستگی آب را روی موها بریزید، بعد از شستشو موها را با حوله ای خشک کنید تا سنگینی ای که توسط آب ایجاد شده باعث نشود که به پوست سر شما و جاهای نصب اکستنشن فشار وارد شود.

_بعد از شستشو و خشک کردن موها هیچگاه موها را به صورت خشن و سریع شانه نکنید به آرامی این کار را انجام دهید و برای شانه زدن از شانه های دانه درشت استفاده کنید.

_برای مراقب از موهای خود و درخشندگی آنها هفته ای یکبار از روغن های تقویتی استفاده کنید.

_ در هنگام خوابیدن موهای خود را با یک کش نرم در بالای سر ببنید و بعد بخوابید تا موهایتان به هم گره نخورد توجه داشته باشید فقط در زمان خواب موها بسته باشد در حالت طبیعی هیچ گاه موهای اکستنشن شده را با کش و یا کلیپس به سمت بالا و دم اسبی نبندید.

_  بیش از حد زیر نور خورشید قرار نگیرید و در معرض آلودگی هوا و در محلی که غبار و گرد و خاک است قرار نگیرید از سشوار و اتوی مو، دستگاه ویو و فر برای موهایتان استفاده نکنید.

_ از مواد شیمیایی مثل تافت و ماسک و ژل برای حالت دادن به موها خود داری کنید .

_ زمانی که به استخر می روید حتما از کلاه شنا استفاده کنید کلر آب استخر باعث گره خوردن و خشک شدن موهای شما می شود بعد از شنا حتما 5 دقیقه موهای خود را با آب بشویید  تا کلر و نمک از موهای شما پاک شود.

اکستنشن مو

قیمت اکستنشن:

مانند سایر خدمات آرایشی اکستنشن مو علاوه بر اینکه به نوع آن که طبیعی و مصنوعی دارد به عواملی نظیر تعداد دسته تارها و همچنین به میزان معروفیت و شناخت سالنی بستگی دارد که عملیات اکستنشن را انجام میدهد. پس قبل از انتخاب آرایشگاه مناسب و متخصص اول از قیمت ها اطلاع کافی پیدا کنید و بعد برای این کار اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با سالن زیبایی منا صالحی تماس بگیرید.

سوالات متداول

1اکستنشن چیست؟
اگر موهای کوتاه و یا موهای کم پشتی دارید کافی است با اکستنشن مو ، موهای بلند تر و پر پشت تری برای خود ایجاد کنید . این موهای جادویی به شما ظاهری متفاوت تر و زیبا خواهد داد.
2آیا اکستنشن کردن به مو و پوست سر ما آسیبی میرساند ؟
درجواب باید گفت در صورتی که از موهای طبیعی برای اکستنشن کردن استفاده کنید هیچ آسیبی به موها و پوست سر شما نخواهد رسید.
3انواع اکستنشن کدام است؟

 1. اکستنشن طبیعی
 2. اکستنشن مصنوعی

4مزایای اکستنشن مو چیست؟

_  باعث زیبایی و پر پشت شدن و بلند تر شدن موهای شما می شود .

_ حالت پذیری و رنگ پذیری بیشتر و بهتری دارند .

_ به مراقب زیادی نیاز ندارند .

_ نسبت به نوع مصنوعی دوام بیشتری دارند .