آموزش آرایش عروس

می دانیم که شب عروسی یکی از خاص ترین و به یاد ماندنی ترین شب های زندگی هر خانمی است و به همین دلیل مدل آرایش و تناسب آرایش با چهره عروس از اهمیت زیادی برای شما برخوردار است ، شما زمان زیادی را صرف پیدا کردن لباس عروس کردید ، به دنبال مدل مو و آرایش عروس برای زیبا شدن در شب عروسیتان زمان زیادی را در اینستاگرام و پینترست و اینترنت  سپری کرده اید . با توجه به لیست کارهای انجام شده برای شب عروسیتان ، اگر آرایش مورد نظرتان را انتخاب نکرده اید ، تقریبا هیچ کاری نکرده اید .

 آموزش آرایش عروس

آموزش آرایش عروس

مطمئنا انتخاب آرایش برای عروسی ، کاری دلهره آور است ، اما با ایده هایی که ما به شما میدهیم این کار چندان سخت نخواهد بود . از چهره های با آرایش کم تا چهره های با آرایش زیاد  هر آنچه که انتخاب شماست اگر به معیار های زیبایی شناسی هماهنگ باشد برایتان ممکن میکنیم.

ما می دانیم که شما با استفاده از روش هایی که ما به شما برای آرایش عروس پیشنهاد می دهیم کاملا جذاب خواهید شد.

در اینجا چند ایده برای آرایش به شما ارائه خواهیم داد که به شما برای پیدا کردن مناسب ترین آرایش کمک خواهد کرد

  • استفاده از رژ لب قرمز رمانتیک به همراه آرایش محدود چشم ها
  • سایه چشم Ombre و مژه های پرپشت عروس را تبدیل به یک عروسک زیبا می کند
  • موهای بلند ، لب ها و چشم های فریبنده باعث جذابیت عروس میشوند
  • رژ صورتی به همراه آرایش چشم کم عروس را جوان تر نشان می دهد
 آموزش آرایش عروس

آموزش آرایش عروس

نه تنها برای آرایش عروس بلکه یک قاعده ای که باید در طول زندگی به آن توجه کنید: اعمال آرایش با توجه به چشم و رنگ پوست است.در عروسی شما مهمان ها به جای اینکه بگویند چقدر زیبا شده اید باید بگویند چقدر آرایش شما زیباست.

آرایش موی عروس به همان اندازه لباس عروسی اهمیت دارد که در روز عروسی بسیار زیبا به نظر برسد. مطمئن باشید که بهترین نوع آرایش برای شما با توجه به رنگ پوست و چشم شما انتخاب خواهد شد. به همین دلیل شما باید قبل از انتخاب آرایشگر مورد نظرتان برای عروسی رنگ سایه متناسب با رنگ چشم و پوست خودتان را انتخاب کنید ، این کار کمک زیادی به آرایشگرتان برای انتخاب نوع آرایش مناسب برای شما می کند.

آرایش عروس باید چگونه باشد؟

شما می توانید در مورد آرایش عروس با ارزیابی معیارهایی مانند نوع صورت ، رنگ پوست ، رنگ و شکل چشم ، مدل لباس عروسی خود ، فصلی که عروسی خود را انجام می دهید تصمیم بگیرید. همچنین در مورد مدل آرایش مناسب برای شما می توانید از متخصص آرایش عروس کمک بگیرید.

ما با کادری مجرب و حرفه و به کارگیری متخصصین میکاپ و متخصص عروس در تهران این امکان را برای شما فراهم میکنیم تا با خیالی راحت تنها منتظر روز موعود باشید.

1-آرایش چشم های قهوه ای

اول از همه میتوانیم بگوییم کسانی که رنگ چشم قهوه ای دارند خوش شانس ترین هستند ، زیرا اکثر سایه ها با این رنگ چشم زیبا به نظر میرسند. برای برجسته کردن چشم های قهوه ای میتوانید از رنگ های گرم استفاده کنید.

اگر رنگ چشم قهوه ای روشن دارید از رنگ های قهوه ای تیره و سیاه دوری کنید، میتوانید از رنگ های قهوه ای روشن، بنفش، صورتی، زرد طلایی به همراه خط چشم آبی روشن دریایی استفاده کنید. برای انتخاب رژلب هم میتوانید از رنگ های صورتی و یا نود استفاده کنید تا زیبایی چشمانتان نمایان شود .

2-آرایش چشم های سبز

خاکستری براق ، نقره ای و دیگر سایه های به رنگ خاکستری باعث دیده نشدن چشم های سبز میشوند، پس باید از آن ها دوری کنید. به جای رنگ های براق، می توانید سایه های قرمز، صورتی، بنفش وگزینه های آرایش عروس را در تن های خاکی در نظر بگیرید. اگر چشمان شما سبز است و پوست شما روشن است ، می توانید به سایه های طبیعی روی آورید.

برای آرایش عروس نرم و طبیعی ، سایه های صورتی روشن ممکن است برای شما مناسب تر باشد.اگر پوست گندمگون و چشم های سبز و قهوه ای دارید سایه های به رنگ بنفش برای شما مناسب تر است .

پیشنهاد ما برای ریمل و مداد برای چشم های سبز، استفاده از رنگ قهوه ای است به خصوص اگر از رنگ قهوه ای شکلاتی برای خط چشم و ریمل استفاده شود. رنگ قهوه ای باعث میشود که رنگ چشم های شما مشخص شود بنابراین شما یک تصویر طبیعی تر از خودتان به دست می آورید.

اگر میخواهید بدانید کدام رنگ رژ لب مناسب چشم سبز است باید بگوییم که رنگ های روشن مانند صورتی و قرمز برای چشم های سبز مناسب است، این رنگ ها با تضادی که با رنگ چشم شما دارند زیبا به نظر خواهند رسید.

3-آرایش چشم های آبی

اگر چشمان آبی دارید رنگ های بژ باعث میشوند که چشمان شما بزرگتر از آنچه هستند به نظر برسند .
اما اگر از سایه های خاکستری تیره استفاده میکنید میتوانید با یکپارچه کردن این سایه با چشمان خود ، همه مهمان هایتان را تحت تاثیر قرار بدهید ، همچنین بگوییم که این سایه ها برای کوچک کردن چشم های بزرگ و بیرون زده مناسب هستند.

اگر می خواهید چشم آبی را برجسته کنید، می توانید از سایه چشم براق مانند سایه های طلایی روی پلک، تن های برنز روی قسمت انتهایی مژه و رنگ های قهوه ای در قسمت بیرونی چشم استفاده کنید. اگر خط چشم مشکی استفاده کنید و در آخر قسمتهای پراکنده ابروهای خود را پر کنید، چشمان شما بسیار برجسته و چشمگیر به نظر می رسد. اگر چشمان آبی دارید از رژ به رنگ هلویی و یا برهنه استفاده کنید .

 نکات آرایش بر اساس رنگ پوست و انتخاب آرایش مناسب با آن:

رنگ پوست نیز معیار مهمی است که در آرایش عروس تأثیر می گذارد. رنگ هایی که شما باید انتخاب کنید با رنگ پوست قهوه ای ، سفید و گندمگون متفاوت است.

 آرایش پوست سفید

اگر پوست شما سفید است و چشمان شما قهوه ای است، سایه های قهوه ای مناسب ترین رنگ ها برای شما خواهد بود. حتی می توانید از تمام سایه های رنگ خاکی در چشمان خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر چشمان شما قهوه ای روشن است ، استفاده از خط چشم قهوه ای به جای مشکی ، نگاه شما را زیباتر می کند. میتوانید برای گونه هایتان از رنگ های عسلی، هلویی و کرمی و از رژ لب های رنگ روشن مانند صورتی برای لب هایتان استفاده کنید.

"آرایش عروس با پوست گندمگون

بیشتر بخوانیم :  رنگ موی زیتونی

آرایش پوست گندمگون

با این رنگ پوست میتوانید به آرایش های ساده عروس فکر کنید، آرایش عروس با رنگ های صورتی کمرنگ و هلویی ، ظاهری ساده ایجاد می کند و فضایی مدرن و طبیعی به شما می بخشد.
برای پوست گندمگون میتوان تمام رنگ های مایل به صورتی و قرمز را در آرایش عروس لحاظ کرد ، شما می توانید آرایش عروس خود را با رژ لب براق صورتی روشن تکمیل کنید تا ظاهری پر جنب و جوش و شاداب داشته باشید.

میکاپ عروس

آرایش مناسب پوست گندمی

آرایش پوست های تیره

اگر رنگ پوست شما تیره است جزء خوش شانس ترین عروس ها هستید، زیرا حتی بیشتر اوقات بدون آرایش نیز میتوانید بدرخشید. برای عروس های دارای پوست تیره ، لازم نیست از آرایش چشم سایه دار و دودی استفاده کرد.

شما می توانید در روز عروسی با استفاده از رنگ های طلایی و قهوه ای در کنار یکدیگر، آرایش عروس جذاب و دلنشینی داشته باشید.شما باید رژ لب را مطابق آرایش چشم انتخاب کنید. اگر آرایش چشم زیادی دارید، از رژ لب قرمز استفاده کنید، سایه های نود، طلایی و صورتی روشن برای آرایش عروس ساده مناسب خواهد بود، و رژ لب قرمز مات برای آرایش جاه طلبانه مناسب خواهد بود.

"آرایش عروس

آموزش آرایش عروس یکی از اصلی ترین و حرفه ای ترین دوره هایی می باشد که هر متخصص آرایش و میکاپ باید طی کند تا در نهایت به مهارت کافی در این زمینه دست پیدا نماید. شناخت کامل سبک های آرایش، آشنایی با تکنیک های گریم و چگونگی رفع نواقص در صورت و انتخاب بهترین رنگ و لوازم آرایش متناسب با چهره فرد از جمله مواردی می باشند که در تمام دوره های آموزش آرایش عروس به آن توجه میشود. سالن زیبایی منا صالحی، ارائه دهنده بروزترین خدمات زیبایی، در ادامه چند نکته مهم را به عنوان اصلی ترین موارد برای آموزش آرایش عروس ارائه خواهد داد.

"آموزش

زیرسازی پوست؛ اولین گام آموزش آرایش عروس

شما به عنوان یک میکاپ آرتیست، هر اندازه در آرایش چشم و لب و سایر بخش های صورت مهارت داشته باشید، اگر به زیرسازی پوست و رفع نواقص موجود در آن از قبیل لک و کک و مک توجه نداشته باشید، نتیجه مطلوبی دریافت نخواهید کرد.

علاوه بر ماسک و ماساژ و جوان سازی پوست که چند روز قبل از تاریخ عروسی باید برای بهتر شدن پوست مد نظر قرار گیرد، استفاده از کانسیلر و کرم پودر به گونه ای که بتواند مشکلات پوست را بپوشاند، کاملا ضروری است. البته توجه داشته باشید که برای پوست های خشک حتما ابتدا مرطوب کننده استفاده شود تا کرم به خوبی جذب پوست شود.

به کمک فون با رنگ متناسب با فرم و رنگ صورت، باید بتوانید برجستگی گونه و سایر بخش های چهره را به خوبی مشخص کنید. برای کوچک جلوه دادن برخی از بخش های صورت می توان از فون های تیره استفاده نمود و با توجه به تاثیر رنگ ها بر میزان بزرگی و کوچکی و برجسته بودن اجزای صورت باید دقت زیادی در استفاده آن داشته باشید. در نهایت با فیکساتور براق بودن چهره را از بین برده و صورت را مات کنید.

آرایش چشم عروس

از دیگر موارد بسیار مهم که در دوره های آموزش آرایش عروس به آن توجه ویژه ای میشود، آرایش چشم می باشد. برای آرایش چشم ابتدا باید به این توجه داشته باشید که چه سبک آریشی را انتخاب کرده اید. آرایش اروپایی عروس یا آرایش عربی؟ در آرایش به سبک عربی از مژه های بلند با ریمل زیاد و خط چشم های پهن و کشیده استفاده میشود.

در مقابل، برای آرایش لایت عروس باید از مژه های کاملا طبیعی با ریمل کم و خط چشم باریک و کوتاه استفاده شود. علاوه براین، سایه ای که برای آرایش چشم استفاده میشود نیز تحت تاثیر سبک آرایش خواهد بود. ابتدا کمی کرم پودر لازم است روی پلک بزنید و سپس سایه مورد نظر را متناسب با فرم چشم و سبک آرایش استفاده کنید.

در دوره های حرفه ای آموزش آرایش عروس به نکاتی از قبیل تکنیک های سایه زدن برای کوچک یا بزرگ تر شدن چشم ها و کم یا زیاد جلوه دادن پف پشت پلک اشاره میشود که اغلب با تجربه و تمرین متوالی بدست خواهد آمد. پس از آرایش چشم، باید به کمک سایه و رنگ ابرو نواقص موجود در آنها را بپوشانید. در حالت کلی بهتر است رنگ ابروهای عروس را کمی روشن تر کنید تا چشم ها زیباتر جلوه کنند.

"<yoastmark

آموزش آرایش لب عروس

پس از آرایش چشم، باید متناسب با سبک آرایش و فرم لب ها، رنگ مناسبی را برای رژ لب انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در سبک های عربی از رژ لب های روشن استفاده میشود و در آرایش های هندی اغلب رنگ های قرمز و تیره کاربرد دارند.

در آرایش عروس اروپایی نیز از رژ لب های بسیار ملیح و صورتی و بنفش استفاده میشود. برای بزرگ تر نشان دادن لب ها باید از خط لب و رژ لب تقریبا همرنگ استفاده کنید و اگر بین این دو تفاوت ایجاد شود، لب ها بزرگ تر و برجسته تر بنظر می رسند.

از دیگر موارد بسیار مهم که باید در آموزش آرایش عروس به آن پرداخت، انتخاب رژ گونه و نحوه استفاده از آن می باشد که تا حد زیادی به فرم صورت فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، صورت های لاغر را می توان به کمک رژ گونه های روشن فرم بهتری داد و در مقابل برای صورت های کمی گرد از رژ گونه تیره استفاده میشود.

مواردی که به آن اشاره شد به صورت کلی بوده و هر مرحله از آرایش دارای جزئیات زیادی می باشد که با تمرین و کسب تجربه زیاد در نهایت می توان به آنها پی برد. برای استفاده از خدمات آرایش عروس سالن زیبایی منا صالحی می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه وقت قبلی دریافت نمایید.

 آموزش آرایش عروس

آموزش آرایش عروس

 

 

سوالات متداول

1برای آرایش عروس چه معیارهایی را باید در نظر گرفت؟
شما می توانید در مورد آرایش عروس با ارزیابی معیارهایی مانند نوع صورت ، رنگ پوست ، رنگ و شکل چشم ، مدل لباس عروسی خود ، فصلی که عروسی خود را انجام می دهید تصمیم بگیرید. همچنین در مورد مدل آرایش مناسب برای شما می توانید از متخصص آرایش عروس کمک بگیرید.
2آرایش چشم های قهوه ای به چه صورت است؟
اول از همه میتوانیم بگوییم کسانی که رنگ چشم قهوه ای دارند خوش شانس ترین هستند ، زیرا اکثر سایه ها با این رنگ چشم زیبا به نظر میرسند. برای برجسته کردن چشم های قهوه ای میتوانید از رنگ های گرم استفاده کنید. اگر رنگ چشم قهوه ای روشن دارید از رنگ های قهوه ای تیره و سیاه دوری کنید، میتوانید از رنگ های قهوه ای روشن، بنفش، صورتی، زرد طلایی به همراه خط چشم آبی روشن دریایی استفاده کنید. برای انتخاب رژلب هم میتوانید از رنگ های صورتی و یا نود استفاده کنید تا زیبایی چشمانتان نمایان شود .
3چه آرایشی مناسب پوست های سفید است؟
اگر پوست شما سفید است و چشمان شما قهوه ای است، سایه های قهوه ای مناسب ترین رنگ ها برای شما خواهد بود. حتی می توانید از تمام سایه های رنگ خاکی در چشمان خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر چشمان شما قهوه ای روشن است ، استفاده از خط چشم قهوه ای به جای مشکی ، نگاه شما را زیباتر می کند. میتوانید برای گونه هایتان از رنگ های عسلی، هلویی و کرمی و از رژ لب های رنگ روشن مانند صورتی برای لب هایتان استفاده کنید.
4کجا آرایش عروس را میتوان یاد گرفت؟
سالن زیبایی منا صالحی، ارائه دهنده بروزترین خدمات زیبایی، در ادامه چند نکته مهم را به عنوان اصلی ترین موارد برای آموزش آرایش عروس ارائه خواهد داد.