آمبره

آمبره یک کلمه فرانسوی است.دکلره کردن و بی رنگ کردن قسمت های پایین تر از ریشه مو را آمبره میگویند . تفاوت رنگ موجود در دو بخش بالایی و پایینی موها باعث میشود در حالت کلی دو نوع آمبره رایج باشد. به طوریکه اگر رنگ مو از ریشه تا حدودا خط فک تیره و مابقی روشن باشد، اصطلاحا آمبره معمولی و عکس آن آمبره معکوس نامیده میشود.

انتخاب هر یک از این دو شیوه برای رنگ کردن موها به عواملی مانند رنگ پوست فرد و میزان رشد موها بستگی دارد. به عنوان مثال، افرادی که موهای آنها از سرعت رشد بالایی برخوردار می باشد، بهتر است آمبره معمولی مو را انتخاب کنند، چون با بالا آمدن ریشه مو دو رنگ شدن در موها کمتر احساس شده و براحتی می توان رنگ آنها را تجدید کرد.

آمبره مو

 

آموزش آمبره

در آمبره با دکلره موها را روشن می کنند ولی چون ماده دکلره به ریشه موها مالیده نمیشود طرفداران خیلی زیادی دارد امروزه آمبره یکی از پر کاربرد ترین روشها در ارایشگاه های زنانه به شمار می رود .

آمبره گذشته از اینکه آسیبی به ریشه مو نمیرساند زیبایی و جذابیت خاصی هم به موها و فیس شما می دهد اگر نمیخواهید موهای خود را کاملا رنگ کنید اما میخواهید کمی نو اوری به خرج بدهید آمبره می تواند بهترین گزینه باشد .

آمبره روی موها به مانند خورشید می درخشد ساقه موها که به روشنی رنگ می شود به مانند اشعه های خورشید روی موهای شما خود نمایی می کند و موهای شما در زیر نور خورشید درخشش  خاصی خواهد داشت .

در آمبره هم می توانید از رنگهای طبیعی و کلاسیک و نرمال استفاده کنید و هم می توانید از رنگهای فانتزی مانند رنگهای بنفش ، صورتی ، آبی ، قرمز ، یاسی استفاده کنید .

زمانی که می خواهید موهای خود را آمبره کنید دقت داشته باشید موهایتان تمیز باشد چرب نباشد و یا به ماسک مو و یا ژل مو آغشته نباشد تا مواد روی موهای شما به خوبی جذب شود و آن رنگ دلخواهی را که میخواهید به شما بدهد .

 

آمبره مو

اگر بعد ار انجام آمبره موهای شما به علت ضعیف بودن ذاتی تارهای موهایتان دچار آسیب دیدگی شده اند حتما آرایشگر باید اقدامات لازم را برای موهای آسیب دیده شما انجام بدهد مثلا استفاده از ماسک مو و یا تقویت کننده ها برای موهای آسیب دیده .

قبل از انجام آمبره حتما حتما به رنگ پوست و چهره خود دقت داشته باشید و رنگی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید .

اگر استایل ساده می پسندید رنگهای طبیعی و کلاسیک و لطیف را انتخاب کنید و اگر شخصیتی پر جنب و جوش دارید استفاده از رنگهای فانتزی زیبایی خاصی به شما می دهد و این مدل رنگ ها برای شما مناسب خواهد بود .

انتخاب رنگ آمبره:

علاوه بر تخصص و مهارتی که لازم است برای تیره و روشن کردن موها از آن استفاده نمایید، انتخاب رنگ مو نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر، هر اندازه در رنگ کردن موها مهارت داشته باشید، اگر ترکیب رنگ مناسبی را برای آن انتخاب نکنید، بدون شک نتیجه مطلوبی دریافت نمی کنید. در انتخاب رنگ آمبره مو لازم است به چند مسئله مهم توجه داشته باشید:

  • برای بخش تیره موها بهتر است تا حد امکان از رنگ موهای طبیعی خودتان استفاده کنید. این انتخاب باعث میشود کمتر به رنگ کردن ریشه موها نیاز پیدا کنید.
  • برای بخش روشن موها رنگ هایی را انتخاب کنید که حداکثر 2 درجه روشن تر از بخش تیره باشند. با این انتخاب جلوه بهتری در موها ایجاد خواهد شد.
  • برای افرادی که دارای موهای طلایی هستند، آمبره سفید پلاتینی می تواند گزینه مناسبی باشد. البته استفاده از رنگ بندی های فانتزی مانند استفاده از رنگ آبی، قرمز و بنفش و زیتونی اگر کاملا حرفه ای و ماهرانه انجام شود، قطعا نتیجه فوق العاده زیبایی خواهد داشت.

تقسیم بندی آمبره:

از کجا شروع کنیم  اول و مهمترین نکته این که باید طول موهایتان را در نظر بگیرید اگر موهایتان بلند تر از شانه هایتان است باید از قسمت جناق سینه آمبره را شورع کنید حالا موهایتان را شانه بزنید که گره نداشته باشد و در هم و برهم نباشد و بعد قسمت هایی را که قصد دکلره کردن آنها را دارید از قسمتهای دیگر جدا کنید.

با در نظر گرفتن نازکی یا ضخامت بسته به سلیقه خود حالا موهایی را که جدا کرده اید را به ماده دکلره آغشته کنید زمان  انتظار برای باز شدن رنگ  موهایتان بستگی به مقاومت و قدرت تارهای مویتان دارد و البته بستگی به رنگی که مد نظرتون هست بعضی از افراد رنگهای روشن و بعضی افراد رنگ های تیره را دوست دارند.

متناسب با علاقه خود نسبت به روشنی و تیرگی مو  در زمان مناسب  ( 40 تا 50 دقیقه زمان نرمال برای ماندن دکلره بر روی موهای شما می باشد ، هر 10 تا 15 دقیقه دکلره روی موهایتان را چک کنید ) موهای خود را بشویید ، بعد از آن رنگ موی مورد نظرتان را از کمی بالاتر از قسمت دکلره شده روی موهایتان بگذارید و به مدتی که روی پاکت رنگ نوشته شده دقت کنید همان مدت زمان رنگ را روی موهای خود نگه دارید و بعد دوباره موهایتان را بشویید و سپس خشک کنید و انها را حالت دهید و به نتیجه کار خود به زیبایی بنگرید.

 

آمبره روی مو های کوتاه

اگر موهای کوتاهی دارید میتوانید آمبره را از 20 سانت بعد از ریشه مو شروع کنید تا با پوست سر شما تماس پیدا نکند  آمبره موهای کوتاه هم به همان روش بالا اول قسمتهای را که می خواهید آمبره کنید را از قسمت های دیگر جدا کنید.

نسبت به سلیقه خود نازک یا ضخیم بعد دکلره را روی موها زده همان طوری که گفته شد 20 سانت بعد از رویش موها ودر مدت زمانی که مناسب باز شدن رنگ مو است منتظر بمانید و بعد بشویید و بعد دوباره رنگ دلخواهتان را روی تمام موهایتان بگذارید به همان اندازه مدت زمانی که روی پاکت رنگ نوشته شده است و بعد موها را شسته و خشک کنید.

 

آمبره مو کوتاه                                  آمبره موی کوتاه

 

 

 

 

 

 

 

 

بیشتر بخوانیم : اکستنشن مو

به دو روش میتوانید آمبره را انجام بدهید :

روش اول _ با استفاده از قلم مو براش یا مسواک ،میتوانید دکلره را روی موهای جدا شده و آماده برای کار بمالید و تمام مواد را به وسیله این وسایل به موهای خود آغشته کنید .

روش دوم _  استفاده از فویل میباشد . فویل را به شکل مستطیل میبرید و مقداری ماده دکلره روی آن قرار می دهید و قسمتی از مو را که آماده دکلره شده است را روی ان می گذارید مو و دکلره را با هم آغشته میکنید و فویل را روی موها میبندید .فقط توجه کنید زمانی که موها به دکلره آغشته است حتما آن را هر 10 تا 15 دقیقه چککنید تا با موهایتان اسیبی وارد نشود .

آمبره کردن مو زیبایی و جلوه خاصی به موهایتان میدهد و شادابی خاصی به صورت و موهای شما میبخشد .

انواع آمبره:

  • آمبره دودی:

آمبره رنگ موی دودی به دلیل هارمونی و هماهنگی زیبایی که با موی مشکی دارد معولا برای کسانی که علاقه مند به حفظ ریشه های مشکی موی خود دارند توصیه میباشد و یکی از پرطرفدارترین رنگ های آمبره در میان خانم هاست

 

آمبره

 

  • آمبره زیتونی و عسلی:

از ترکیب رنگ های بسیار محبوب که در چند سال اخیر با استقبال بالایی مواجه شده اند، استفاده از رنگ موی زیتونی و عسلی برای آمبره می باشد. برای استفاده از این رنگ ها در بخش روشن مو، لازم است رنگ تیره نیز با دقت کامل انتخاب گردد. به عنوان مثال، برای رنگ مو عسلی اگر قهوه ای به عنوان بخش تیره انتخاب شود، جلوه منحصر به فردی ایجاد خواهد شد. از جمله افراد سرشناس که این ترکیب رنگ را برای آمبره موهای خود انتخاب نموده است می توان به جسیکا بل اشاره نمود. علاوه براین، ترکیب رنگ مو زیتونی و عسلی برای آمبره نیز می تواند زیبایی خاصی را در فرد ایجاد کند.

  • آمبره بالیاژ:

 

این روش درواقع یک روش ترکیبی بالیاژ و آمبره بر روی مو های شماست.بالیاژ به تنهایی یکی از تکنیک های هایلایت مو است که نیازی هم به کلاه یا فویل برای هایلایت کردن ندارد. این روش در واقع به دلیل هایلایت های با سایه های روشن و ملایم باعث پر پشتی مو های شما شده است.این روش مانند امبره نسب به انتهای مو ریشه تیره تری داشته و ادغام شده با تکنیک بالیاژ است.

 

 

 

رنگساژ آمبره

رنگساژ در واقع یک روش ترمیمی مناسب با درجه کمتر از رنگ کردن مجدد برای دوباره جان بخشیدن به موهایی که آمبره شده اند و بعد از مدتی زیبایی روز اول خود را از دست داده اند است.

بیشتر بخوانیم : هایلایت مو چیست؟

 

اجرای آمبره مو کاملا حرفه ای

سالن زیبایی منا صالحی یکی از حرفه ای ترین تیم های تخصص آرایش عروس و ارائه دهنده خدمات متنوع از قبیل رنگ مو، کاشت ناخن و مژه، طراحی ناخن، اکستشن مو و خدمات زیبایی و مراقبت از پوست می باشد. این تیم با بهره مندی از آخرین متدهای زیبایی و آرایشی خدمات خود را ارائه داده و منجر به جلب رضایت مشتریان خود گردیده اند.

برای مشاهده نمونه کارهای سالن زیبایی منا صالحی و تعیین وقت مراجعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

سوالات متداول

1آمبره چیست؟
آمبره یک کلمه فرانسوی است.دکلره کردن و بی رنگ کردن قسمت های پایین تر از ریشه مو را آمبره میگویند . تفاوت رنگ موجود در دو بخش بالایی و پایینی موها باعث میشود در حالت کلی دو نوع آمبره رایج باشد.
2آموزش آمبره به چه صورت است؟
در آمبره هم می توانید از رنگهای طبیعی و کلاسیک و نرمال استفاده کنید و هم می توانید از رنگهای فانتزی مانند رنگهای بنفش ، صورتی ، آبی ، قرمز ، یاسی استفاده کنید .زمانی که می خواهید موهای خود را آمبره کنید دقت داشته باشید موهایتان تمیز باشد چرب نباشد و یا به ماسک مو و یا ژل مو آغشته نباشد تا مواد روی موهای شما به خوبی جذب شود و آن رنگ دلخواهی را که میخواهید به شما بدهد .
3انتخاب رنگ آمبره به چه صورت است؟
علاوه بر تخصص و مهارتی که لازم است برای تیره و روشن کردن موها از آن استفاده نمایید، انتخاب رنگ مو نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر، هر اندازه در رنگ کردن موها مهارت داشته باشید، اگر ترکیب رنگ مناسبی را برای آن انتخاب نکنید، بدون شک نتیجه مطلوبی دریافت نمی کنید.
4به چند روش می توان آمبره را انجام داد؟
به دو روش:

روش اول _ با استفاده از قلم مو براش یا مسواک ،میتوانید دکلره را روی موهای جدا شده و آماده برای کار بمالید و تمام مواد را به وسیله این وسایل به موهای خود آغشته کنید .

روش دوم _  استفاده از فویل میباشد . فویل را به شکل مستطیل میبرید و مقداری ماده دکلره روی آن قرار می دهید و قسمتی از مو را که آماده دکلره شده است را روی ان می گذارید مو و دکلره را با هم آغشته میکنید و فویل را روی موها میبندید .